Rīgas Tehniskā universitāte

Struktūrvienības Ķīpsalas ielā 6, A/B, Rīgā
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
LV
 |  Aktualitātes  |  Zinātne  |  Publikācijas  |  Saites  |  Pašnovērtējumi  |  Likumi  |  Kontaktinformācija  |  Galerija  |  E-pasts  |
Meklēt šajā lapā:

Būvinženieru skaitļošanas centrs (BISC)
Vēsture

Par šodien plaši izmantoto galda jeb personālo datoru (personal computer - PC) priekšteci uzskata 1974. gadā radīto mikroskaitļotāju. 1977. gadā tapa pirmais Apple dators, bet 1980. gadā - IBM (International Business Machines) PC XT dators, kurš bija priekštecis mūsdienās plaši lietotajai x86 arhitektūrai.

RTU Elektroniskās skaitļojamās mašīnas tika plaši ieviestas no 1985. gada izveidotā starpfakultāšu skaitļošanas centrā (SFSC), (pēc tam izveidoja Būvinženieru Skaitļošanas Centru - BISC ) un skaitļošanas tehnikai attīstoties, tā tika ieviesta daudzās fakultātēs un institūtos, un tad tika izveidots mācību kurss " Datormācība " lai sniegtu vispusīgas zināšanas inženiertehniskos aprēķinos un konstruēšanā pielietojot skaitļošanas tehniku, un apvienojot kopā aprēķinus ar grafiku - tika izveidota "Automatizētā projektēšana". Pašlaik pielieto x86 arhitektūras ESM Intel un AMD ražotajiem procesoriem.

Rīgas Tehniskā universitāte, 2016
Ķīpsalas iela 6A, Rīga, LV-1048, Latvija
Atbildīgais par mājas lapu - Voldemārs Putnaērglis
Mājas lapu izstrādā un uztur RTU BIF BISC
Lapa atjaunota: 12.06.2005. 18:20:37
Papildinājumus lūdzam sūtīt: aleksandrs.minins@rtu.lv

Lapas ģenerēšanas laiks: 0.0305 sekundes.